تبلیغات
صراط - چرا سکوت کرده اید؟
چرا سکوت کرده اید؟ | در محضر بزرگان ,

برای ویرانه­ی قضایی!

و برای همه­­ی آن­هایی که سکوت اختیار کرده­اند!

***

اگر علمای ایران دسته­جمعی اعتراض کنند، همه­شان را می­گیرند؟ همه­ی علمای ایران را می­گیرند و اعدام می­کنند یا تبعید می­کنند؟ اگر از تمام مملکت ایران علمای ایران، که اقلاً صد و پنجاه هزار نفر معمم در ایران دارد و آن همه ملا و مرجع و حجت­الاسلام و آیت­الله دارد، اگر این­ها اعتراض کنند و این مهر سکوت را بردارند و این امضا را، که به سکوت آن­ها امضا حساب می­شود، این مهر را بردارند، سکوت را بردارند، همه­ی آن­ها را از بین می­برند؟

آن­ها اگر می­خواستند از بین ببرند اولش این بود من را از بین ببرند، نبردند! صلاحشان نمی­دانند. ای­کاش صلاحشان بود! من می­خواهم چه کنم این زندگی را؟ مرگ بر این زندگی من! آن­ها خیال می­کنند که من از این زندگی خیلی خوشی دارم می­برم که تهدیدم هم می­کنند! چه زندگی­ست که من دارم؟ هرچه زودتر بهتر بیایند، هرچه زودتر بهتر!

... خدا کریم است، خدا کریم است، لااقل گوش انسان از این طور چیزهایی که می­شنود، هر روز می­شنود، هر روز ناله­ی مردم را می­شنود ...

بخشی از سخنرانی امام در سال 1356 در جمع طلاب نجف اشرف

***

.

 

 


یادداشت های مسافر در چهارشنبه 14 آذر 1386 و ساعت 02:12 ق.ظ
یادداشت های پیشین
+ جناب میرحسین، عاقبت به خیر شدید!+ احمدی نژاد در دام افتاد!+ هولوکاست!+ خشکسالی تقصیر دولت است!+ آزادی عقیده+ ساده زیستی تا کجا!+ ساده زیستی+ حال دل حیدر+ کدام دانشگاه اسلامی؟ ...+ راهیان نور!+ راهپیمایی در مترو!+ واقعا چه باید کرد؟+ چه باید کرد؟+ غربزدگی در شرق!+ حج را دریابید!

صفحات: