تبلیغات
صراط - حج را دریابید!
حج را دریابید! | در محضر بزرگان ,

گزیده­ای از پیام امام خمینی(ره) به حجاج بیت­الله­الحرام در سال 1366. همان سالی که فاجعه­ی کشتار خونین حجاج رخ داد.

***

[آیا] مبارزۀ انبیا با بت و بت‏پرست­ها منحصر به سنگ و چوب­هاى بی­جان بوده است و نعوذباللّه‏ پیامبرانى هم‏چون ابراهیم در شكستن بت­ها پیش­قدم و اما در مصاف با ستمگران، صحنۀ مبارزه را ترك كرده‏اند؟ و حال آن‏كه تمام بت‏شكنی­ها و مبارزات و جنگ­هاى حضرت ابراهیم با نمرودیان و ماه و خورشید و ستاره‏پرستان مقدمۀ یك هجرت بزرگ و همۀ آن هجرت­ها و تحمل سختی‏ها و سكونت در وادى غَیرِ ذى زَرعٍ و ساختن بیت و فدیۀ اسماعیل، مقدمۀ بعثت و رسالتى است كه در آن، ختم پیام‏آوران، سخن اولین و آخرین بانیان و مؤسسان كعبه را تكرار مى‏كند و رسالت ابدى خود را با كلام ابدى اِنَّنىِ بَرى‏ءٌ مِمّا تُشْرِكُون ابلاغ مى‏نماید كه اگر غیر از این تحلیل و تفسیرى ارائه دهیم، اصلاً در زمان معاصر، بت و بت‏پرستى وجود ندارد و راستى كدام انسان عاقلى است كه بت‏پرستى جدید و مدرن را در شكل­ها و افسون­ها و ترفندهاى ویژۀ خود نشناخته باشد و از سلطه‏اى كه بت­خانه‏هایى چون كاخ سیاه بر ممالك اسلامى و خون و ناموس مسلمین و جهان سوم پیدا كرده‏اند، خبر نداشته باشد؟

...

ما به تمام جهان تجربه‏هایمان را صادر مى‏كنیم و نتیجۀ مبارزه و دفاع با ستمگران را بدون كوچكترین چشم­داشتى، به مبارزان راه حق انتقال مى‏دهیم و مسلماً محصول صدور این تجربه‏ها، جز شكوفه‏هاى پیروزى و استقلال و پیاده شدن احكام اسلام براى ملت‏هاى دربند نیست. روشنفكران اسلامى همگى با علم و آگاهى باید راه پر فراز و نشیب دگرگون كردن جهان سرمایه‏دارى و كمونیسم را بپیمایند و تمام آزادی‏خواهان باید با روشن‏بینى و روشنگرى، راه سیلى زدن بر گونۀ ابرقدرت‏ها و قدرت‏ها، خصوصاً آمریكا را بر مردم سیلى‏خورده­ كشورهاى مظلوم اسلامى و جهان سوم ترسیم كنند. من با اطمینان مى‏گویم: اسلام ابرقدرت‏ها را به خاك مذلت مى‏نشاند، اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدودۀ خود را یكى پس از دیگرى برطرف و سنگرهاى كلیدى جهان را فتح خواهد كرد.

...

دنیا اگر خودش را آمادۀ بحران نفت و به هم خوردن همۀ معادلات اقتصادى و تجارى و صنعتى كرده است، ما هم آماده‏ایم و كمربندها را محكم بسته‏ایم و همه‏چیز براى عملیات آماده است. و حتماً آمریكا باید به این نكته برسد كه دخالت نظامى در خلیج‏فارس صرفاً یك آزمایش نیست كه یك دام بزرگ و یك بازى خطرناك است.

...

خدا نیاورد آن روزى را كه سیاست ما و سیاست مسئولین كشور ما پشت كردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه‏دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشترى برخوردار شوند. معاذاللّه‏ كه این با سیره و روش انبیا و امیرالمؤمنین و ائمۀ معصومین ـ علیهم السلام ـ سازگار نیست، دامن حرمت و پاك روحانیت از آن منزه است، تا ابد هم باید منزه باشد و این از افتخارات و بركات كشور و انقلاب و روحانیت ما است كه به حمایت از پابرهنگان برخاسته است و شعار دفاع از حقوق مستضعفان را زنده كرده است.

البته پرواضح است كه همۀ اقشار كشور ما در انقلاب سهیم و شریكند و همه براى خدا و انجام وظیفۀ الهى خود وارد صحنه‏ها شده‏اند و مقصد خدا است و هرگز آمال بلند و الهى خود را به مسائل مادى آلوده نمى‏كنند و با كمبودها از میدان به در نمى‏روند، چرا كه كسى كه براى خدا جان ومال فدا مى‏كند، به خاطر شكم و دنیا از پا در نمى‏آید.

***

پی­نوشت اول:

1- متن تایپ شده و کامل این پیام تاریخی را از اینجا دریافت کنید.

2-  این پیام پربار از سوی مؤسسه فرهنگی شهید شهبازی در قالب کتابچه­ای با عنوان «پیام اتحاد» عرضه شده است. این اثر به مناسبت کنگره­ی عظیم حج در سال جاری تدارک دیده شده بود که باز هم مانند «خنجر و شقایق» به دلیل محدودیت­های مالی منتشر نشد.

.

3- «پیام اتحاد» را به صورت PDF، از اینجا دریافت کنید.

پی­نوشت دوم:

1- پیرامون پیام تاریخی امام خمینی(ره) به حجاج بیت­الله­الحرام در سال 1367، به مناسبت اولین سالگرد کشتار خونین حجاج و همچنین پذیرش قطعنامه 598 صحبت­هایی شده است. این پیام نیز از سوی مؤسسه فرهنگی شهید شهبازی در قالب کتابچه­ای با عنوان «جام زهر» عرضه شده است. «جام زهر» تا کنون 3 بار تجدید چاپ شده و تیراژ آن به 6000 جلد رسیده است.

2- متن تایپ شده و کامل این پیام را از اینجا دریافت کنید.

.

3- «جام زهر» را به صورت PDF، از اینجا دریافت کنید.

پی­نوشت سوم:

صدای متن: بخش­هایی از یکی از سخنرانی­های امام خمینی(ره) در میان طلاب نجف در یکم بهمن ماه سال ۱۳۵۰ است.

 

 


یادداشت های مسافر در سه شنبه 27 آذر 1386 و ساعت 07:12 ق.ظ
یادداشت های پیشین
+ جناب میرحسین، عاقبت به خیر شدید!+ احمدی نژاد در دام افتاد!+ هولوکاست!+ خشکسالی تقصیر دولت است!+ آزادی عقیده+ ساده زیستی تا کجا!+ ساده زیستی+ حال دل حیدر+ کدام دانشگاه اسلامی؟ ...+ راهیان نور!+ راهپیمایی در مترو!+ واقعا چه باید کرد؟+ چه باید کرد؟+ غربزدگی در شرق!+ حج را دریابید!

صفحات: