تبلیغات
صراط - هولوکاست!
هولوکاست! | خلاف عادت! ,

«تاریخ یهود به سه دورۀ کلی تقسیم می­شود:

دورۀ اول: قبل از هولوکاست

دورۀ دوم: حین هولوکاست

دورۀ سوم: بعد از هولوکاست

هولوکاست اصطلاحاً به فاجعۀ عظیمی گفته می­شود که طی آن شش میلیون نفر از پنج میلیون و چهارصد هزار نفر جمعیت یهودی ساکن در اروپا به طرز فجیعی به ملکوت اعلی پیوستند...»

.

مجموعه طنز ترکیبی «هولوکاست»، با تلاش دو تن از هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، «مازیار بیژنی» و «امید مهدی­نژاد» و به همت مؤسسه فرهنگی شهید شهبازی، بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران منتشر شده و هفته­­ی آینده به مناسبت روز قدس رونمایی خواهد شد و در اختیار علاقه­مندان قرار خواهد گرفت.

این اثر ترکیبی از دو مجموعه­ی مستقل، یکی وقایع نگاری طنز از جریان هولوکاست به قلم امید مهدی­نژاد و دیگری کاریکاتورهای مازیار بیژنی می­باشد، که با در نظر گرفتن تناسب­های محتوایی در کنار یکدیگر قرار گرفته­اند.

.

چند کاریکاتور از این مجموعه و همچنین قسمتی از متن طنز آن را می­توانید در ادامه مطلب ببینید.

***

برای تهیه­­ی این اثر به فروشگاه نشر معارف، واقع در چهارراه کالج مراجعه نمایید.

برای خرید عمده با تلفن همراه شماره 09102114643، گروه فرهنگی و هنری کهف که اجرا و توزیع این اثر را بر عهده داشته­اند تماس حاصل نمایید.

.

.

.

تاریخ  یهود قبل از هولو:

ـ یهودی­ها آدم­های خوب و مهربانی بودند. مهربانی آنها تا اندازه­ای بود که به پیامبرانشان اجازه می­دادند خودشان نحوۀ قتلشان را انتخاب کنند.

ـ یهودی­ها آدم­های فرهیخته­ای بودند. برای همین احتیاجی به تعلیمات پیامبران نداشتند. آنها کسانی را که مثل خودشان فرهیخته نبودند و از تعلیمات حضرت موسی و پیامبران دیگر تبعیت می­کردند از بقیه جدا می­کردند تا سطح فرهنگ و فرهیختگی جامعه پایین نیاید.

...

حین هولو:

ـ هیتلر یک روز صبح که از خواب پا شد تصمیم گرفت شش میلیون یهودی را خفه کند.

ـ اما بدبختانه در آن زمان تنها پنج میلیون و چهارصد هزار یهودی در کل اروپا وجود داشت.

- برای همین هیتلر طی فراخوانی ششصد هزار یهودی دیگر را به اروپا دعوت کرد.

ـ یهودی­ها آدم­های خوشبین و پاک­نیتی بودند. برای همین طی چندروز به اروپا مهاجرت کردند و به این ترتیب الباقی شش میلیون یهودی هم جور شد.

...

بعد از هولو:

ـ تا ماه­های آخر جنگ جهانی دوم هیچکس از وجود اتاق­های گاز و کوره­های آدم­سوزی اطلاع نداشت. همچنین به علت آنکه سربازان آلمانی در روزهای آخر جنگ اتاق­ها و کوره­ها را نابود کردند، اگر امدادهای غیبی به کمک نمی­آید کسی از وجود آنها مطلع نمی­شد.

ـ هیچکس بجز مقتولین و خفه­شدگان از نحوۀ عمل اتاق­های گاز مطلع نبود. برای همین خود آنها مجبور شدند در دادگاه نورنبرگ حاضر شوند و حقایق را افشا کنند. دادگاه نورنبرگ هم با بزرگواری تمام خود را از قیدوبند بوروکراسی­های مرسوم رها کرده، شهادت اموات را پذیرفت.

ـ البته آدولف هیتلر به علت گستردگی جنایاتش پس از مرگ هم حاضر به اعتراف نشد.

...


یادداشت های مسافر در چهارشنبه 27 شهریور 1387 و ساعت 04:09 ق.ظ
یادداشت های پیشین
+ جناب میرحسین، عاقبت به خیر شدید!+ احمدی نژاد در دام افتاد!+ هولوکاست!+ خشکسالی تقصیر دولت است!+ آزادی عقیده+ ساده زیستی تا کجا!+ ساده زیستی+ حال دل حیدر+ کدام دانشگاه اسلامی؟ ...+ راهیان نور!+ راهپیمایی در مترو!+ واقعا چه باید کرد؟+ چه باید کرد؟+ غربزدگی در شرق!+ حج را دریابید!

صفحات: