تبلیغات
صراط - انقلابی باشید!
انقلابی باشید! | در محضر بزرگان ,

برای انقلابون دیروز و مصلحت اندیشان امروز!

برای آقای رئیس!

بیست و نهم تیرماه سال یک هزار و سیصد پنجاه و نه؛ دور اول مجلس شورای اسلامی به تازگی رسمیت یافته است، از سوی دیگر کابینه­ی دولت بنی­صدر هنوز تشکیل نشده و باید پس از معرفی به مجلس، رأی اعتماد نمایندگان ملت را کسب کند. بیانات امام خمینی(ره) در جمع اعضای شورای عالی قضایی حاوی نکات مهمی است که به برخی از آن ها اشاره می کنم:

-------------------------------------------------------------------------

... وقتی كه امر دست ماها افتاد، هیچ­كدام انقلابی عمل نكردیم؛ و اگر چنانچه ما تجربه داشتیم، یعنی یك انقلابی كرده بودیم و از بین رفته بودیم و یك انقلاب دیگر كرده بودیم، این­طور عمل نمی­كردیم!

... اگر آن روزی كه می­خواستند در كردستان بروند برای مذاكره، من به آن­ها تذكر دادم كه اگر بخواهید مذاكره [کنید]، باید با موضع قدرت بروید، اول باید ارتش و پاسدارها و این­ها احاطه كنند آن­ها را، محاط قرار بدهند، بعد شما بروید صحبت كنید. مسامحه شد، این اسباب این شد كه آن گرفتاری طولانی برای ما پیش آمد و آن­قدر ضایعه واقع شد و الان هم می­بینید كه ضایعه پشت سر ضایعه.

... ما دو دسته بودیم؛ یك دسته­مان از مدرسه آمده بودیم وارد شده بودیم و یك دسته­مان از خارج آمده بودیم و وارد شده بودیم. نه ما آن تجربه­ی انقلابی را داشتیم و نه آن­ها آن روح انقلابی را و لهذا از اول هم كه ما به حسب الزامی كه من تصور می­كردم، دولت موقت را قرار دادیم خطا كردیم! از اول باید یك دولتی كه قاطع باشد و جوان باشد، قاطع باشد بتواند مملكت را اداره كند.

... این نمی­شود كه تقریباً قریب دو سال است كه می­گوییم جمهوری اسلامی، هیچ­چیز اسلامی نباشد، هر جای آن دست بگذاریم می­بینیم خراب است، این­جا هم، وزارتخانه­اش همین­طور. این نمی­تواند دوام پیدا بكند، ما نمی­توانیم تحمل كنیم این مطلبی را كه آقایان می­خواهند با آن مغزهایی كه در اروپا تربیت شده­است [مملکت را]درست بكنند.

... ما باید از حالا به بعد این­طور رفتار نكنیم كه تا حالا كردیم، تا حالا خطا كردیم، این خطا را باید جبران بكنیم و باید با كمال قدرت تمام این كارها عمل بشود و ما با هیچ­كس قوم و خویشی نداریم. ما با اسلام، مطیع اسلام هستیم و احكام اسلام را می­خواهیم جاری بكنیم. اگر در وزارتخانه­ای، اگر در جایی احكام اسلام بخواهد جاری نشود، ما در وزارتخانه را می­بندیم. وزارتخانه­ای كه ضرر داشته باشد برای اسلام، برای حكومت اسلامی، به چه درد ما می­خورد؟

-------------------------------------------------------------------------

اگر مایل به مطالعه کل بیانات هستید: اینجا

فایل صوتی بیانات: اینجا

 


یادداشت های مسافر در جمعه 12 مرداد 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ
یادداشت های پیشین
+ جناب میرحسین، عاقبت به خیر شدید!+ احمدی نژاد در دام افتاد!+ هولوکاست!+ خشکسالی تقصیر دولت است!+ آزادی عقیده+ ساده زیستی تا کجا!+ ساده زیستی+ حال دل حیدر+ کدام دانشگاه اسلامی؟ ...+ راهیان نور!+ راهپیمایی در مترو!+ واقعا چه باید کرد؟+ چه باید کرد؟+ غربزدگی در شرق!+ حج را دریابید!

صفحات: