تبلیغات
صراط - یا حجت از آل محمد(ص)
یا حجت از آل محمد(ص) | در محضر امام ,

چون نیمه ماه آمـد        بقیـــه الله آمــــد

فرزند زهرا، مهدی         دلـدار دل ها آمـد

---------------------------------------------

مفضل از امام صادق(ع) نقل می­کند که حضرت فرمودند: «بندگان به خدا نزدیک­ترند و خدا از آن­ها راضی­تر است در وقتی که حجت خدا از میان آن­ها غایب شود و نتوانند او را ببینند و جای او را هم ندانند و باز در عین حال معتقد باشند که حجت خدا از میان نرفته و میثاق و پیمانش باطل نگشته. در این حال در هر بامداد و پسین در انتظار فرج باشید، زیرا سخت­ترین موقع خشم خدا بر دشمنان خود موقعی است که حجت خدا را از دست بدهند و او را نیابند و برای آن­ها ظاهر نگردد، خدا می­داند دوستاش شک نمی­کنند و اگر می­دانست شک می­کنند یک چشم به هم زدن حجت خود را از آن­ها نهان نمی­داشت و این غیبت امام نمی­شود مگر به خاطر بدترین مردم».

---------------------------------------------

یمان تمار می­گوید ما خدمت امام صادق(ع) نشسته بودیم، به ما فرمودند «به راستی برای صاحب­الامر غیبتی باشد که هرکس در آن دوران دین خود را حفظ کند، چون کسی است که شاخه خار مغیلان را در دست بفشارد»، و با دست خود نشان دادند و فرمودند «کدام یک از شما شاخه خار مغیلان در دست خود می­فشارد؟» سپس لختی سر به زیر انداختند و پس از آن فرمودند «صاحب­الامر غیبتی دارد که در آن هر بنده­ای باید تقوا پیشه کند و دین خود را حفظ نماید».

---------------------------------------------

مفضل می­گوید از امام صادق(ع) شنیدم که ­فرمودند «از فاش کردن اسرار مذهب بپرهیزید، هیهات؛ به خدا امام شما سال­های سال از زندگی شما نهان شود و شما در بوته آزمایش آب شوید تا گویند امام مرد، کشته شد، نابود شد، به دره افتاد؛ و چشم مؤمنان بر او اشکبار شود و کشتی مذهب شما واژگون گردد، مانند کشتی­هایی که بر موج­های دریا واژگون شوند؛ و کسی نجات نمی­یابد، جز کسی که خدا از او پیمان گرفته و در دلش ایمان را نقش نموده و به روح خود او را تأیید کرده است. دوازده پرچم همانند برافراشته شود و کسی نفهمد که کدام، کدام است!».

مفضل می­گوید من گریستم و سپس گفتم پس ما چه کنیم؟ امام(ع) نگاهی به آفتاب کردند که در ایوان پرتو افکنده بود و فرمودند «ای اباعبدالله! این آفتاب را می­بینی؟» گفتم آری؛ فرمودند «به خدا امر ما از این آفتاب روشن­تر است!».

---------------------------------------------

پی­نوشت­ها:

۱- ولادت حضرت حجت(ع) بر همه دلدادگان ایشان مبارک باد!

۲- از حضرت امیر(ع) در مورد نام حضرت حجت(ع) سوال شد، فرمودند «از نامش نپرسید، زیرا حبیب و خلیلم به من سفارش کرده است تا نامش را باز نگویم تا خدا او را مبعوث کند...».

۳- امام حسن عسگری(ع) نیز در جمع برخی از اصحابشان فرموده­اند «شما نمی­توانید شخص او را ببینید و او را به نامش یاد کنید»، پرسیدند پس چگونه ایشان را یاد کنیم؟ فرمودند «بگویید حجت از آل محمد(ص)».

۴- تمامی روایات فوق از جلد دوم اصول کافی، صفحات 153 تا 183 نقل شده­اند.

۵- مناجات را می­توانید از اینجا دریافت کنید.

«اللهم عجل لولیک الفرج»

 


یادداشت های مسافر در سه شنبه 6 شهریور 1386 و ساعت 12:08 ب.ظ
یادداشت های پیشین
+ جناب میرحسین، عاقبت به خیر شدید!+ احمدی نژاد در دام افتاد!+ هولوکاست!+ خشکسالی تقصیر دولت است!+ آزادی عقیده+ ساده زیستی تا کجا!+ ساده زیستی+ حال دل حیدر+ کدام دانشگاه اسلامی؟ ...+ راهیان نور!+ راهپیمایی در مترو!+ واقعا چه باید کرد؟+ چه باید کرد؟+ غربزدگی در شرق!+ حج را دریابید!

صفحات: